Kwiaty na każdą okazję

bukiet tulipanyZbliża się uroczystość, rocznica lub inny ważny dla nas dzień i nie wiemy jakie kwiaty wybrać. Kto choć raz nie miał takiego problemu? Wiadomo, że kwiaty trzeba dopasować do gustu osoby oraz okoliczności, bo raczej nikt nie da młodej parze żółtej, doniczkowej chryzantemy. A więc jakie kwiaty wybrać?

Najlepiej zacząć od wyboru pomiędzy kwiatami ciętymi i doniczkowymi. Tutaj wybór jest dość prosty, bo (niemal zawsze) kwiaty doniczkowe wręczamy bliskim osobom (mamom, babciom, ciociom), które znają się na nich i potrafią o nie zadbać. Spośród kwiatów doniczkowych prym wiodą różnokolorowa storczyki, które można kupić w każdej kwiaciarni (a nawet w marketach i dyskontach). Potrafią one pięknie kwitnąć przez wiele miesięcy, ale wymagają odpowiednich warunków i pielęgnacji.

Mimo wielu zalet kwiatów doniczkowych, to kwiaty cięte są znacznie bardziej popularnym podarunkiem. Dlaczego? Po pierwsze, bukiet z kilkudziesięciu kwiatów w bogatym przybraniu robi niesamowite wrażenie, któremu najpiękniejszy doniczkowy storczyk nie dorówna. Po drugie, kwiaty cięte nie wymagają pielęgnacji. Owszem, odpowiednio przycinając i korzystając ze specjalnych odżywek można znacznie dłużej cieszyć się ich widokiem, ale świeże kwiaty bez problemu powinien wytrzymać kilka dni w wazonie z wodą. Po trzecie, są znacznie „bezpieczniejszym” wyborem. Wystarczy poprosić o poradę florystkę, która dobierze odpowiedni bukiet do każdej okazji – od oficjalnych uroczystości po imieniny cioci.

A jaki bukiet wybrać na specjalne dni? Na Dzień Babci najlepsze będą bukiety mieszane – od jednokolorowych różowych i białych po wielokolorowe bukiety czerwono-żółto-pomarańczowe. Na Walentynki polecam trzymać się tradycyjnych czerwonych róż z przybraniem. Na Dzień Kobiet polecam piękne bukiety z czerwonych lub wielobarwnych tulipanów. Dzień Matki to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Wybierając bukiet trzeba znacznie bardziej kierować się wiekiem i gustem naszej mamy oraz pamiętać, by nie podarować takiego samego bukietu jak podczas poprzednich wyjątkowych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *